Nedir Uzaktan Eğitim?

Günümüzün en büyük problemi zamandır. Tüm teknolojiler aslında temel olarak hız ve dolayısıyla zamandan kazanmak için işleyiştedir. En büyük şikayetlerimizden biri ''zaman ayıramıyorum'' dur. 

Uzaktan Eğitim Sistemim tam da bu noktada boş zamanlarınızı en iyi şekilde; bedeniniz için planlı ve bilinçli şekilde, sizin yaşam düzeninize uyarlanarak imdadınıza yetişir. Sizin için hazırladığım tabiri caiz ise yaşam düzeni , tam olarak sizin normal düzeniniz ile paralel olarak ilerleyeceğinden kaçacak pek bir nokta bırakmıyorum. 

Spor salonuna gittiğinizde genel olarak problem hep aynıdır; nereden nasıl başlamalı ? 

Ne yapacağını bilmez halde plansız-programsız spor salonunda zaman kaybeden çok insana rastlıyorum. Genelde şikayet şu yönde oluyor ''2 senedir salona gidiyorum ama hiç ilerleyemedim '' Çünkü zararını olmadığın bir barı elinde yerken koşu bandında 6 km hızda yürüyerek 5 sene de gitseniz hiç birşey değişmez. Velhasıl hanımlar beyler, doğru yoldan ilerlediğinizde hedef aslında çok yakındır. Ben tam da bu noktada sizi hedefinize ulaştıracak en doğru ve kısa yolu gösteriyorum. Bunu nasıl yapıyorum?

 UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ NASIL İLERLİYOR ? 

Öncelikle size çok detaylı bir anket gönderiyorum. Bu anket sayesinde günlük yaşam düzeninizi, fiziksel özelliklerinizi, varsa belirtilerden ilerleyip rahatsızlıklarınızı ciddi oranda öğreniyorum. Bunun yanında sizden edindiğim kimliğinizi belli etmeyecek fotoğraflarınız ile anketi sonuçlarını pekiştiriyorum. Anketten edindiğim sonuçlarla beraber sizinle anket üzerinden tekrar geçiyoruz. Sizinle ilgili tüm bilgiler bir kalıp aldığında , bu sonuçlara ve günlük yaşam düzeninize en uygun,uygulanabilir olacak şekilde programlar hazırlıyorum. 

Programlarınıza egzersizlerin yanında gerekli püf noktalar üzerine uyarılar ve uygulama şeklini görebilmeniz için videolar ekliyorum. Hala bir eksik veya anlaşılmazlık olursa bir telefon uzağınızda oluyorum. Diyet listeleri, egzersiz programları ve isteğe bağlı ek programlar dahilinde size totalde 8-11 farklı ek gönderiyorum. Süreç boyunca sizin de desteğiniz ile iletişimde kalarak ilerliyoruz. Haftada 1-2 kez sizden rapor istiyorum ve bunun yanı sıra bende sizleri kontrol ediyorum. İlk 3-4 hafta sonunda son halinizin fotoğrafları ile ilerlememizi gözden geçiriyoruz. 

Programları uyguladığınız taktirde ilerlememe gibi bir durum asla söz konusu değildir fakat ilerleme zamanlaması kişiden kişiye bir çok değişkene göre değişir. Örneğin aynı özelliklerde 2 kişi için bile ilerleme değişebilir. Genetik faktörler, yaşam biçimi , programları uygulama düzeni, yaş, öz geçmiş vs bir çok değişken sonuç alma sürecini etkiler ancak sonuç almak kesindir. 

 

Unutmayalım ki bu uzun vadeli bir iştir. Vücut şekillendirmek sabır ve irade ister. Fakat yaşamınıza spor ve doğru beslenmeyi entegre edebilirseniz o zaman yaşam kalitesi ne demek birlikte görüyor olacağız. Aldığımız soluk, yaşama bakış açımız, kendimize bakış açımız, çevremize ve kendimize duyacağımız güven bile çok değişecektir. Eskisi kadar veya hatta hiç hasta olmadığınıza tanık olacak, görüntünüzde olan değişim ile gelen özgüvenin yaşamınıza kattıklarını görecek ve daha iyisi için çok daha iyi mücadele vereceksiniz. 

Belirlediğiniz bu hedefe giden yolu size göstermek, bu yolda sizinle ilerlemek ve bir kişiye daha spor ve doğru beslenme bilincini vermek işimin en büyük parçası ve ben işine aşık biriyim. 

Çok Sevgiler 


Paylaş :
dnzsypnr@hotmail.com

© 2018 Deniz Saypınar.
Powered by mysu.com